Warsztaty - Design Thinking 3

W ramach tego projektu zorganizowane została trzecia część warsztatów badawczo-projektowych. Miały one miejsce 30 listopada w godz.9.00-12.30 w Klubie Osiedlowym „Tęcza” na Popowicach. Było to już trzecie spotkanie z cyklu, a poprowadziła je Anna Miśniakiewicz z zespołu projektowego Laboratorium Popowice.

W warsztatach wzięła udział grupa 11 osób, mieszkańców Popowic. Warsztaty dotyczyły wypracowania rozwiązania na system komunikacji między mieszkańcami osiedla, a także między nimi i instytucjami na osiedlu. Problem ten został szczegółowo zdefiniowany na poprzednich warsztatach – Warsztaty Design Thinking – odsłona pierwsza.

Na drugim spotkaniu z cyklu, uczestnicy stworzyli bazę pomysłów – Warsztaty Design Thinking – odsłona druga. Tym razem uczestnicy warsztatów dostali ciężkie zadanie wybrania najlepszego rozwiązania, które odpowiada na ich potrzeby. Ranking mogą Państwo znaleźć poniżej, zdecydowanie wygrał pomysł na stworzenie osiedlowego miejsca spotkań.

W calszej części spotkania, wspólnie zastanawiano się nad cechami jakie powinno posiadać takie miejsce oraz nad jego najważniejszymi wartościami. Udało się zebrać sporą bazę elementów składowych przyszłego „centrum osiedla”. Zwieńczeniem spotkania były dwie mapy prezentujące ścieżkę jaką będziemy wykonywać od momentu uzyskania wiedzy o Sąsiedzkim Miejscu Spotkań, przez wizytę w tym miejscu oraz refleksje po wizycie. Dzięki temu wypracowaliśmy dodatkowe szczegóły, na które warto zwrócić uwagę przy realizacji takiego miejsca.

Na następnych warsztatach – których termin zapowiemy wkrótce (początek stycznia) – będziemy dalej pracować nad wyżej wspomnianym pomysłem. Chcemy, aby to miejsce w pełni odpowiadało na Państwa potrzeby.

Warsztaty Design Thinking – odsłona trzecia

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *