Warsztaty - Design Thinking 2

W ramach projektu Laboratorium Popowice, zorganizowane zostały warsztaty badawczo-projektowe. Miały one miejsce 22 listopada w godz.9.00-12.30 w Klubie Osiedlowym „Tęcza” na Popowicach. Było to już drugie spotkanie z cyklu, a poprowadziła je Anna Miśniakiewicz z zespołu projektowego Laboratorium Popowice. W warsztatach wzięła udział grupa 11 osób, mieszkańców Popowic.

Warsztaty dotyczyły wypracowania rozwiązania na system komunikacji między mieszkańcami osiedla, a także między nimi i instytucjami na osiedlu. Problem ten został szczegółowo zdefiniowany na poprzednich warsztatach – Warsztaty design thinking – odslona pierwsz.

W pierwszej części spotkania, zostały zaprezentowane inspirujące rozwiązania sąsiedzkiej komunikacji z innych miast Polski oraz ze świata. Następnie uczestnicy warsztatów zastanawiali się, w jaki sposób można rozwiązać ten problem na Popowicach. Doprowadziło to do opracowania 108 pomysłów oraz 74 skojarzeń, które prezentujemy możecie Państwo zobaczyć tutaj – pomysły Design Thinking. Oprócz kwestii dotyczących komunikacji i informacji osiedlowej, bardzo często przewijała się sprawa pomocy sąsiedzkiej oraz sposobów jej organizacji.

Na przyszłych warsztatach – 30 listopada br. (piątek) – będziemy zastanawiać się, który spośród wszystkich pomysłów możliwy jest do wdrożenia na Popowicach. Wybrany pomysł postaramy się dopracować i uszczegółowić tak, aby odpowiadał potrzebom mieszkańców.

Warsztaty Design Thinking – odsłona druga

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *