Spotkanie z Proboszczem o. Jerzym Ditrich OMI

Spotkanie z o. Jerzym Ditrichem OMI, Proboszczem Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju na Popowicach – www.wroclaw.oblaci.pl

W spotkaniu, które miało miejsce w domu parafialnym 22.06.2018 roku, uczestniczyli Jerzy Lech i Marek Ferenc z Fundacji Aktywny Senior oraz Kazimierz Szepiela, przedstawiciel Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Przedstawiciele FAS przekazali szczegółowe informacje o projekcie CoSIE i przedstawili możliwości przyszłej współpracy. Do spotkania doszło w związku z udziałem Fundacji Aktywny Senior 9 czerwca w V Festynie Rodzinnym „U Oblatów”. Fundacja reprezentowała tam zespół projektu „Laboratorium Popowice”.

Podczas rozmowy Kazimierz Szepiela przekazał proboszczowi o. Jerzemu Ditrichowi OMI, dodatkowe informacje o Wrocławskim Funduszu Małych Inicjatyw i Dolnośląskim Funduszu Małych Inicjatyw. Przekazał, że istnieje możliwość partycypacji w tych funduszach przez członków czternastu wspólnot i grup parafialnych, skupionych wokół kościoła na Popowicach. Wspólnoty zrzeszają mieszkańców osiedla Popowice w różnym wieku, w tym osoby starsze. Członków tych grup, Fundacja będzie zachęcać do współpracy i zapraszać do udziału w działaniach projektu „Laboratorium Popowice”.

Spotkanie z Proboszczem o. Jerzym Ditrichem OMI

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *