12 listopada Anna Miśniakiewicz i Marek Ferenc uczestniczyli w kolejnym spotkaniu GDS CAL. Tym razem w CAL Tarnogaj – zobacz więcej. Joanna Warcek z Fundacji Żółty Parasol, zdała relację ze spotkania Zespołu Stałego z Prezydentem, o przedłożonych przez grupę CAL założeniach.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej oraz Tadeusz Mincer z FEPS-u ( Foundation for European Studies – Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich) . Ten ostatni przeprowadził tzw. warsztat „wydobywczy”, który miał na celu „doprecyzować”, „wyrównać wiedzę” we wspólnym rozumieniu obecnych i przyszłych celów i działań CAL-ów.

Spotkanie poświęcone było procesom partycypacyjnym Urzędu Miejskiego Wrocławia, a dokładniej Wydziału Partycypacji tego urzędu. Podczas warsztatu próbowano ustalić z czym kojarzą się konsultacje społeczne, jak powinny wyglądać, jakie mają słabe i mocne strony. Rozważano jak lokalne organizacje (CAL-e), mogą włączyć się w konsultacje społeczne prowadzone przez urząd oraz czy proces ten może przebiegać od początku przy współudziale lokalnych organizacji.

Powstała koncepcja, aby od samego pomysłu Urzędu Miejskiego na dane konsultacje społeczne, włączać CAL-e, zwłaszcza te które będą akurat
zainteresowane tematyką lub lokalizacją. CAL-e jako ekspert lokalny może pomóc w dobraniu odpowiednich metod prowadzenia konsultacji, rozpowszechniania informacji, organizacji itd. Przede wszystkim CAL-e są mostem łączącym urząd z mieszkańcami, muszą być w stałym kontakcie z Wydziałem Partycypacji . Kształt tej współpracy powstanie zapewne niebawem, dopiero dzisiaj na spotkaniu powstała ta koncepcja, która z pewnością będzie rozwinięta i przetestowana nim uzyska końcowy kształt.

Spotkanie w CAL Tarnogaj

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *