Popowice 2

Na Popowicach mieszka wiele osób, związanych z tym osiedlem od początku. Tu dorastali, to zakładali rodziny, tu przeżywali swoje radości i smutki. A teraz historia się powtórzy, bo niebawem zacznie rosnąć Port Popowice.

Wielu mieszkańców Popowic, traktuje to osiedle, jako swoją „małą ojczyznę”. Nieraz wspominają początki jego budowy i zasiedlania w 1976 roku. Pierwszych sąsiadów, pierwsze przyjaźnie i pierwsze miłości.

Autorem archiwalnych zdjęć jest BOGDAN NIEDZIEWICZ

Teraz kiedy są w starszym wieku i wychowują wnuki, pokazują im piękno Popowic, a także miejsca, gdzie stawiali swoje pierwsze kroki. Popowice są dla nich najpiękniejszym miejscem na ziemi.

Historia, która – jak wiadomo – lubi się powtarzać, może zatoczyć koło. A to za sprawą nowej inwestycji, planowanej na Popowicach. To „Port Popowice”, który jest tworzony przez firmę Vantage Development na ulicy Popowickiej, tuż na skraju Parku Zachodniego. Zamieszka tam kilka tysięcy ludzi. I oni będą zasiedlać to miejsce i pisać swoja historię na Popowicach. A więc przeszłość będzie łączyć się z teraźniejszością…

Więcej o tym jak wyglądało życie na „młodych” Popowicach można dowiedzieć się z materiału w Gazecie Wrocławskiej – Popowice: Kolorowe początki

Historia kołem się toczy

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *