Popowice WBO 2018

Już niebawem, bo 14 września rozpocznie się głosowanie nad projektami, zgłoszonymi do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Z Popowic zostały zgłoszone dwa projekty.

Projekt nr 119, to rewitalizacja części parku w pobliżu hali Orbita. Przed wybudowaniem Mostu Milenijnego, teren ten stanowił całość z Parkiem Zachodnim. Po realizacji mostu i obwodnicy, ten fragment parku został odcięty od Popowic. Brakuje tam ścieżek, ławek i oświetlenia. Teren wymaga wykonania planu zagospodarowania, wyznaczenia ścieżek, postawienia ławek. Konieczne jest oświetlenie ciągu pieszego, prowadzącego od przystanków autobusowych do Orbity, jak również wykonanie cięć pielęgnacyjnych istniejącej zieleni i dosadzenie nowej. Dzięki temu park może odzyskać swój pierwotny charakter, zwłaszcza dla mieszkańców Popowic.

Natomiast projekt nr 136 zakłada posadzenie na Polanie Popowickiej 150 drzew wokół polany, zwłaszcza na jej głównej alei. Przewiduje też zamontowanie pięciu zintegrowanych stanowisk do odpoczynku, czyli trzy wygodne ławki z oparciem, ustawione w formie litery U, kosz na śmieci oraz stojak na rowery. Taka „oaza” będzie otoczona niskim żywopłotem. Projekt zawiera też boisko do buli o wymiarach 4 x 15 metrów wraz z czterema ławkami z oparciem i koszem na śmieci . Przewidziany jest też stół do gry w piłkarzyki, zamontowany na betonowym okręgu.

Zespól projektowy Laboratorium Popowice wspiera oba projekty i bierze czynny udział w ich promowaniu na terenie Osiedla Popowice. Do materiałów, kolportowanych do uczestników Spotkania „Otwarte Popowice” 28 września br., dołączane są ulotki o głosowaniu do WBO.

Wspieramy WBO na Popowicach

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *