PopoFoto

Grupa MojePopo organizuje osiedlową wystawę starych zdjęć Popowic. Zaprosiła sąsiadów do włączenia się w to wydarzenie. Pozyskała już sporo zdjęć z ogólnodostępnych portali internetowych. Jednak chodzi tu o zebranie z prywatnych, rodzinnych albumów takich fotografii, które pokażą osiedle z perspektywy początków jego budowy i rozwoju.

Moje Popo apelowało o nadsyłanie między 11 a 25 kwietnia, starych zdjęć z tematyką popowicką ze wszystkich dekad. Bowiem warto utrwalić wspomnienia ludzi, miejsc, widoków, często takich, które już nie wrócą. Trzeba zachować w pamięci lokalnej i zbiorowej dla przyszłych pokoleń.

Apel dotyczył przekazywania zdjęć na dwa sposoby: wysłania ich skanu na adres: foto@mojepopo.org.pl lub wypożyczenia zdjęcia na kilka dni poprzez zostawienie go w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ulicy Jeleniej 7.

Jest jeszcze trzeci sposób: jeżeli ktoś obawia się zostawić na dłużej swoje zdjęcia, może przyjść 16 maja o godz. 17 00 do MBP – Filia nr 10. Wtedy bowiem przy wspólnej kawie i słodkim poczęstunku będzie okazji powspominać, jak dawniej wyglądały Popowice, jak się mieszkało. Przyniesione zdjęcia od razu zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi.

Zgromadzone fotografie zostaną powiększone i wywołane. Będzie można je obejrzeć podczas dwóch wystaw: 25 maja na plaży HotSpot i 1 czerwca na Polanie Popowickiej.

Wystawy będą łączyć się z innymi atrakcjami. 25 maja będzie można wspólnie pobiesiadować przy ognisku i pospacerować po osiedlu z przewodnikiem, który przypomni ciekawe, historyczne opowiastki, związane z Popowicami. Natomiast 1 czerwca wystawa będzie podstawą do udziału w sąsiedzkiej grze terenowej. Tego dnia Moje Popo urządzi piknik z animacjami i warsztatami plastycznymi.

PopoFoto czyli dawnych wspomnień czar

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *