W spotkaniu wzięli udział Anna Miśniakiewicz i Marek Ferenc. W trakcie spotkania Anna Miśniakiewicz pokazała prezentację, dotyczącą wyjazdu studyjnego zespołu projektowego do Gdyni.

Spotkanie poświęcone było pracy warsztatowej nad szczegółami współpracy jednostek CAL z Wydziałem Partycypacji Społecznej UM, a dokładniej
konsultacjom społecznym. W warsztatach które prowadziła przedstawicielka Wydziału, brały udział jeszcze dwie osoby z tego departamentu, które na bieżąco weryfikowały poszczególne możliwości.

Istotnym zagadnieniem jest tu współpraca na linii NGO-sy prowadzące CAL-e i dialog z Urzędem Miejskim Wrocławia. Temat konsultacji społecznych był już poruszany na spotkaniach GDS. Okazało się wtedy, że przedstawicielom CAL-ów nie zawsze akceptują sposób, w jaki UMW przeprowadza konsultacje. Zwłaszcza to, kiedy i jak zwraca się o pomoc do lokalnych organizacji (tutaj zwłaszcza CAL).

Wydział Partycypacji Społecznej UMW postanowił doprecyzować pytania, uzyskać na nie odpowiedzi i wspólnie na spotkaniach GDS wypracować schemat obrazujący rozwiązanie.

 

Spotkanie w CAL

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *