W dniach 1 i 2 października 2021 roku pod patronatem Jarosława Dudy – Posła Parlamentu Europejskiego, Członka Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych oraz Komisji Petycji, Przewodniczącego Zespołu ds. Zmian Demograficznych i Solidarności Międzypokoleniowej, odbył się I Kongresie Mediatorów Seniorów.

Zorganizowany był w Domu Mediacji we Wrocławiu, przy ul. Kutrzeby 5, pod hasłem „Działalność seniorów na rzecz pojednania i budowania mostów porozumienia”.

Jego organizatorami byli: Stowarzyszenie „Mosty Porozumienia”, Wrocławska Rada Seniorów, Telewizja „Stacja Mediacja”, Centrum Arbitrażu i Mediacji we Wrocławiu, Centrum Arbitrażu i Mediacji w Rzeszowie, Dom Mediacji we Wrocławiu. Przewodniczącą  Komitetu Organizacyjnego była  Grażyna Lange – Dyrektor Domu Mediacji, Wiceprzewodnicząca Wrocławskiej Rady Seniorów, Wiceprzewodnicząca Zarządu Osiedla Maślice.

Uczestnicząc w Kongresie Mediatorów Seniorów w panelu „Mediacja jako usługa publiczna” członkowie zespołu projektowego Laboratorium Popowice, zaprezentowali jego uczestnikom wartości z działań w zakresie współtworzenia. Dyskutowali o wartościach i przydatności PORADNIKA – współtworzenie usług publicznych od teorii do praktyki, przygotowanego w ramach projektu Laboratorium Popowice, o jego adaptacji  do mediacji, jako usługi publicznej.

Kongres Mediatorów Seniorów

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *