W spotkaniu udział wzięli – z ramienia Uniwersytetu Wrocławskiego – Aldona Wiktorska-Święcka, Anna Janus, Paweł Timler i Mariusz Dybał, z ramienia Fundacji Aktywny Senior – Anna Miśniakiewicz, Marek Ferenc, Jerzy Lech, Tomasz Kapłon, Konrad Postawa.
Spotkanie prowadziła Anna Janus, która przedstawiła agendę spotkania. Następnie Aldona Wiktorska Święcka omówiła spotkanie w Bolonii, w którym wzięły udział zespoły projektowe z państw, realizujących projekt CoSIE. Miało tam miejsce podsumowanie projektu po roku jego funkcjonowania oraz przedstawienie metodologii zarządzania projektem. W trakcie spotkania Aldona Wiktorska Święcka dokonała przeglądu poszczególnych pakietów, zwracając uwagę m.in. na brak grupy współtwórców Popowic, Zaakcentowała rolę, jaka odgrywają seniorzy w procesie współtworzenia projektu.
W dalszej części spotkania członkowie zespołu projektowego, przedstawiali swoje uwagi, co do pakietów projektu Laboratorium Popowice. I tak m.in. Paweł Timler przedstawił etapy realizacji ankiety, dla uczestników warsztatów. Anna Miśniakiewicz omówiła warsztaty dla Reporterów Społecznych w Klubie SM Popowice ‘Tęcza”. Marek Ferenc sugerował kontakt z budowniczymi osiedli senioralnych.
Sporo uwagi poświęcono też kwestiom pilotażowym projektu, jak również kwestii interesariuszy, ich strategiom oraz dotarciu do nich poprzez upowszechnianie projektu. Omawiane były także wstępne, ramowe założenia rewizyty w Polsce, we Wrocławiu, zespołów projektowych, które były na spotkaniu w Newcastle.
Poruszono również w trakcie spotkania kwestie Mikrograntów, jako elementu możliwego do zastosowania przy rekultywacji zieleni na Popowicach, po zakończeniu prac dociepleniowych.
Notatkę sporządził: T. Kapłon