W spotkaniu wzięli udział Anna Miśniakiewicz, Jerzy Lech, Konrad Postawa, Marek Ferenc, Tomasz Kapłon.

Uczestnicy spotkania omawiali kwestie, poruszone w dalszej części podręcznika, poświęcone upowszechnianiu projektu. Jerzy Lech zwrócił uwagę na stronę ilustracyjna podręcznika – zdjęcia, które będą obrazować etapy projektu. Anna Miśniakiewicz wskazywała na umieszczenie informacji o zapraszaniu interesariuszy pełniących ważne funkcje publiczne (np. przedstawiciele Gminy Wrocław), jak też znaczących interesariuszy.

Ponadto dyskutowany była fragment podręcznika, mówiący o spotkaniach online, prowadzonych z uwagi na pandemię koronowirusa i zestawieniu ich ze spotkaniami „na żywo”. Marek Ferenc sugerował wskazanie spotkań online i w realu, jako alternatywnych. Spotkania online – z czym zgodzili się uczestnicy spotkania – mają swoje zalety w komunikowaniu się (bez straty czasu na dojazd, szybka wymiana opinii), choć nie zastąpią one zupełnie spotkań „na żywo”.

Omówiono też kwestie dobrze działającej komunikacji, będącej podstawą funkcjonowania projektu. Zwrócił na to uwagę Konrad Postawa. Jego zdaniem, osiągnięcia współczesnej techniki, komunikatory wspomagały realizację projektu. Stąd też narzędzia i aplikacje do zarządzania są bardzo pomocne w projekcie. Rozpoczęto też omawianie rozdziału poświęconego poszczególnym narzędziom, przydatnym i używanym w przypadku projektu Laboratorium Popowice.

Notatkę sporządził: T. Kapłon

Spotkanie online zespołu FAS – Handbook – 26.06.2020

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *