W spotkaniu wzięli udział Anna Miśniakiewicz, Jerzy Lech, Konrad Postawa, Marek Ferenc, Tomasz Kapłon.

Uczestnicy spotkania omawiali kwestie, poruszone w dalszej części podręcznika, poświęcone upowszechnianiu projektu. Jerzy Lech zwrócił uwagę na stronę ilustracyjna podręcznika – zdjęcia, które będą obrazować etapy projektu. Anna Miśniakiewicz wskazywała na umieszczenie informacji o zapraszaniu interesariuszy pełniących ważne funkcje publiczne ( np. przedstawiciele Gminy Wrocław), jak też znaczących interesariuszy.

Ponadto dyskutowany była fragment podręcznika, mówiący o spotkaniach online, prowadzonych z uwagi na pandemię koronowirusa i zestawieniu ich ze spotkaniami „ na żywo”. Marek Ferenc sugerował wskazanie spotkań online i w realu, jako alternatywnych. Spotkania on line – z czym zgodzili się uczestnicy spotkania – mają swoje zalety w komunikowaniu się ( bez straty czasu na dojazd, szybka wymiana opinii), choć nie zastąpią one zupełnie spotkań „ na żywo”.

Omówiono też kwestie dobrze działającej komunikacji, będącej podstawą funkcjonowania projektu. Zwrócił na to uwagę Konrad Postawa. Jego zdaniem, osiągnięcia współczesnej techniki, komunikatory wspomagały realizację projektu. Stąd też narzędzia i aplikacje do zarządzania są bardzo pomocne w projekcie. Rozpoczęto też omawiani e rozdziału poświęconego poszczególnym narzędziom, przydatnym i używanym w przypadku projektu Laboratorium Popowice.

Notatkę sporządził: T. Kapłon

Spotkanie online zespołu FAS – Handbook – 18.06.2020

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *