Spotkanie z dnia 08.10.2018

Obecni na spotkaniu: Anna Janus i Paweł Timler (Uniwersytet Wrocławski), oraz Anna Miśniakiewicz, Jerzy Lech, marek Ferenc, Konrad Postawa, Tomasz Kapłon – Fundacja Aktywny Senior.

W oczekiwaniu na połączenie, Marek Ferenc dokonał wstępnego podsumowania Spotkania Otwarte Popowice. Następnie już w trakcie połączenia przez Skype’a z Wojciechem Zawiszem z Fundacji DO, prowadzącego Spotkanie „Otwarte Popowice”, obecni wypowiadali się na temat Spotkania. Uczynili to, skupiając się na obszarach, zasugerowanych przez Wojciecha Zawisza. Chodziło o pięć takich obszarów tzn. tak trzymać, mniej, więcej, stop, start. W ich obrębie padały oceny , dotyczące miejsca, samej techniki prowadzenia Spotkania, moderatorów.

Natomiast Wojciech Zawisz skupił się na ocenia całościowej, zwrócił m.in. uwagę na formułę OST, która dopuszcza przemieszczanie się osób pomiędzy grupami. Zgodził się co do sugestii członków zespołu projektowego, takich jak wspieranie grup, poprzez notowaniem poruszanych tam problemów czy usytuowanie stolika w centralnym miejscu (na środku kręgu). Podkreślił wagę takiego Spotkania – słuchanie ludzi, ich spraw. Jego zdaniem Spotkanie było bardzo udane. Zwrócił się także do każdego z członków zespołu projektowego o krótką ocenę spotkania poprzez Skype’a.

Po zakończeniu połączenia z Wojciechem Zawiszem członkowie zespołu projektowego podzielili się między sobą opiniami, na temat dalszych działań w projekcie, m.in. przeprowadzenia warsztatów Community Reporting.

Notatkę sporządził: T. Kapłon

Podsumowanie spotkania Otwarte Popowice

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *