Anna Miśniakiewicz od kilku lat współpracuje z Fundacją Aktywny Senior. Tą drogą pragniemy podziękować Jej, za trzyletni trud jaki włożyła w realizację projektu „Co-creation of Service Innovation in Europe” (CoSIE), który Fundacja realizowała wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim w międzynarodowym konsorcjum 10 państw Unii Europejskiej w latach 2017-2021.

Ania była członkiem zespołu naukowego a co istotne, także koordynatorką praktycznej części projektu CoSIE pod nazwą Laboratorium Popowice (ProPoLab), realizowanego na wrocławskich Popowicach przez Fundację AS.

W swojej pracy doktorskiej „Rola przestrzeni publicznej w społecznej aktywizacji środowiska senioralnego” w rozdziale VI, pod tytułem „Potrzeby wrocławskiego środowiska senioralnego w sferze aktywności społecznych na przykładzie osiedla Popowice” opisała praktyczne autorskie działania bezpośrednio w środowisku mieszkańców osiedla.

Jesteśmy Ani bardzo wdzięczni za ogrom pracy jaki włożyła w realizację projektu. Mamy świadomość bardzo trudnych uwarunkowań realizacyjnych z którymi musiała się zmierzyć, takich jak: pandemia, przygotowania do obrony pracy doktorskiej, liczne wyjazdy i wizyty studyjne krajowe i zagraniczne oraz praca bezpośrednio z losowo zaangażowanym mieszkańcami i inne.

Projekt zakończył się sukcesem i realnymi efektami. Zespół naukowy przy współudziale Anny Miśniakiewicz, opracował książkę pod tytułem „Współtworzenie usług w obszarze mieszkalnictwa senioralnego w Polsce. ProPoLab – od  marzeń do rzeczywistości”. Natomiast w części praktycznej powstała precyzyjna mapa drogowa działań na Popowicach i pod jej redakcją „Poradnik – współtworzenie usług publicznych od teorii do praktyki” z którego korzystać mogą w Polsce interesariusze tej dziedziny wiedzy, która została w nim opisana i sprawdzona w praktyce.

Gratulujemy Tobie Aniu osiągnięcia dotychczasowych sukcesów a szczególnie ostatniego finału Nagród Naukowych „Polityki”. Więcej informacji znajdą Pastwo tutaj oraz tutaj.

Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie gratulujemy

Zespół Fundacji AS

Dr Anna Miśniakiewicz finalistką Nagrody Naukowej „Polityki”

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *