W pierwszym dniu ich wizyty, 7 października w Infopunkcie Barbara odbyło się spotkanie zespołu projektowego Laboratorium Popowice z koordynatorami. W spotkaniu ze strony Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczyli Anna Janus, Anna Miśniakiewicz oraz Paweł Timler. Ze strony Fundacji aktywny Senior – Jerzy Lech, Marek Ferenc i Tomasz Kapłon. Wizyta koordynatorów była związana z pracami koordynacyjnymi nad pakietem,
dotyczącym Living Lab (żywego laboratorium). Objęła ona zarówno prace warsztatowe, jak i wizję lokalną.

W trakcie spotkania Anna Miśniakiewicz przedstawiła założenia projektu Laboratorium Popowice oraz prezentację, której towarzyszyła dyskusja o samym projekcie, jak też o seniorach i ich sytuacji. Przedstawieni zostali – obecni na spotkaniu – członkowie zespołu projektowego.

Podczas spotkania Anna Miśniakiewicz wraz z Anną Janus i Pawłem Timlerem, przedstawiła szczegółowo Fundację Aktywny Senior oraz założenia projektu Laboratorium Popowice i jego etapy, m.in. Spotkanie Otwarte Popowice. Przekazała też informację o Reporterach Społecznych, działających w ramach projektu.

Koordynatorzy dowiedzieli się także o ankietach, przygotowanych w ramach projektu, o realizacji popieranych przez Gminę Wrocław, Centrach Aktywności Lokalnej(CAL). Mieli oni także możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami. W drugiej części wizyty, koordynatorzy odwiedzili na Popowicach Osiedlowy Klub Tęcza. Tam mogli w praktyce zorientować się w możliwościach spędzania wolnego czasu przez
seniorów z Popowic.

Drugi dzień wizyty koordynatorów na Popowicach czyli 8 października, to wizja lokalna na osiedlu. Odwiedzili oni PoPo Centrum, Polanę Popowicką, nowe osiedle mieszkaniowe Port Popowice, budowane przez firmę Vantage Development. Mieli też okazję zapoznać się z usługi lokalnymi na osiedlu.

Koordynatorzy wzięli także udział w warsztatach na temat modelu Living Lab, w trakcie których poruszono zagadnienia merytoryczne i techniczne. Warsztaty zostały zorganizowane w Centrum Organizacji Pozarządowych Sektor 3, przy ul. Legnickiej 65.

Notatkę sporządził: T. Kapłon

Wizyta koordynatorów WP6

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *