Mini-festyn przy klubie "Tęcza"

Na zakończenie wakacji, w dniu 1 września, Klub Osiedlowy „Tęcza” zorganizował „mini festyn”, promujący działania i rozpowszechnianie informacji o istnieniu osiedlowego ogólnodostępnego Klubu „Tęcza” wśród okolicznych mieszkańców. Fundacja Aktywny Senior wsparła swoim działaniem przygotowanie i przebieg tego wydarzenia, a także miała swój stolik, przy którym promowała realizowany międzynarodowy projekt „Współtworzenie usług publicznych w Europie (Co-Creation of public services in Europe)”, określony jako Laboratorium Popowice – ProPoLab. Jest on realizowany w Polsce przez Uniwersytet Wrocławski oraz Fundację Aktywny Senior.

Przedstawiciele Fundacji prezentowali i wyjaśniali cele tego projektu. Zapraszali uczestników festynu na pierwsze Spotkanie „Otwarte Popowice” z mieszkańcami Popowic, które z jej inicjatywy odbędzie się na terenie osiedla w sali św. Eugeniusza przy ul. Oblatów1 w dnu 28 września w godz. 10.00 – 16.00. Celem tego spotkania będzie zastanawianie się nad tym jak w wieku senioralnym żyje się na Popowicach oraz jak mieszkańcy wyobrażają sobie mieszkanie w nim na przyszłość.

W pikniku uczestniczyli również: Klub wędkarski „Certa”, zespół klubowiczów z „Tęczy”, połączone chóry „Bakary” i „Tęczy”, zespół wokalno-instrumentalny, śpiewający przeboje The Shadows i z lat 60-tych, kabaret Klubu Seniora pod kierownictwem Zofii Adamiec, Zespół Tańca Współczesnego Seniorek, „Przy kominku” – piosenki z dawnych lat z podkładem muzycznym. Na zakończenie festynu Zarząd Klubu „Certa” wręczył nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wędkarskiego, jaki miał miejsce w trakcie trwania tego festynu.

Mini-festy na Popowicach

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *