21 stycznia odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Grupy Dialogu Społecznego – Centra Aktywności Lokalnej, w nowo wybudowanym CAL-u na Złotnikach. Nowy CAL został zlokalizowany na terenie parafii, tuż obok istniejącego tam wcześniej kościoła, miejsce w którym stanął służyło wcześniej do organizacji lokalnych festynów. Budynek mieści liczne sale, między innymi sąsiedzką kawiarnię, sale warsztatowe, sale terapeutyczne, kameralne miejsca spotkań, ogromną salę widowiskową z osobnym zapleczem. Za budynkiem zorganizowano tereny wypoczynkowe z ławeczkami, altanką oraz skrzyniami do uprawy roślin jadalnych.

Podczas spotkania zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie, ale również mieliśmy czas na część merytoryczną, podczas której omówiliśmy plany grupy na bieżący rok. Podczas podsumowania dotychczasowych działań grupy, poruszono temat głównych wartości, które CAL powinien wnosić w życie osiedla. Są to: aktywizacja mieszkańców, lokalne partnerstwa (współpraca ze wszystkimi lokalnymi podmiotami) oraz pomoc mieszkańcom w lepszym docieraniu do informacji (głównie miejskich). Wartości te wpisują się w strategię prezydenta Wrocławia służącą decentralizacji kultury w mieście – Cały Wrocław Bliżej Domu.

Oprócz CAL-u na Złotnikach, niebawem zostaną otwarte dwie kolejne placówki, obie zlokalizowane na Przedmieściu Oławskim, zrealizowane w ramach rewitalizacji tego osiedla – 30 stycznia CAL Nowe Łąki na Traugutta, a 6 marca CAL na Prądzyńskiego.

Wizyta w CAL ZŁOTNIKI

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *