W spotkaniu uczestniczyli: Aldona Wiktorska-Święcka, Anna Miśniakiewicz, Anna Janus, Marusz Zdybał, Paweł Timler, Tomasz Kapłon, Konrad Postawa, Marek Ferenc. Na początku spotkania Aldona Wiktorska – Święcka przedstawiła założenia projektu, podkreślając dobra ocenę projektu przez partnerów projektu w Brukseli, mimo różnic związanych ze specyfiką narodowościową. Paweł Timler przypomniał te różnice, które są wyjaśniane i uwzględniane przez parterów projektu z innych państw.
Ponadto Aldona Wiktorska – Święcka podkreśliła dobrą współpracę z Fundacją Aktywny Senior, jej szybkie działania. Wspomniała też o przygotowywaniach do podsumowanie działań projektu , o pracach nad podręcznikiem do prowadzenia procesu współtworzenia z mieszkańcami oraz o kursie online (tej samej treści co podręcznik). Zarówno podręcznik, jak i kurs, mają służyć głównie lokalnym organizacjom i jednostkom samorządowym.
Wymieniła także planowane wydarzenia, organizowane w przyszłym roku, razem z Uniwersytetem Wrocławskim (pod patronatem Rektora), które będą powiązane z EKES (Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym) www.eesc.europa.eu/pl oraz UERA (Urban Europe Research Alliance) www.jpi-urbaneurope.eu
Marek Ferenc, prezes Fundacji Aktywny Senior przedstawił Rektorowi problem interesariuszy, z którymi praca jest trudna. Poinformował o współpracy z Gminą Wrocław i jej agendami.
Prof. dr hab. Adam Jezierski, Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego podziękował całemu zespołowi Laboratorium Popowice, za pracę w tej – jak stwierdził- bardzo trudnej, ludzkiej materii. Jego zdaniem działalność w ramach projektu jest dowodem znakomitej współpracy nauki z praktyką.
Notatkę sporządził: T. Kapłon