Otwarcie PoPo Centrum

Na terenie należącym do SMLW Popowice, koło tzw. górki z oponami – w parku między ulicami Rysią a Białowieską, otwarto PoPo Centrum. W otwarciu wzięli udział przedstawiciele Fundacji Aktywny Senior, Wrocławskiego Stowarzyszenia Wychowawców, Stowarzyszenia Moje Popo. Byli także obecni Reporterzy Społeczni, działający w ramach projektu Laboratorium Popowice.

Mieszkańcy wzięli udział w urządzaniu PoPo Centrum – wspólnym sadzeniu roślin i umieszczaniu w skrzyniach doniczek kwiatami, ziołami. Wspólnie organizowali podręczną biblioteczkę, jak również wykładali przedmioty do pchlego targu. Przybyli do PoPo Centrum, korzystali chętnie z sąsiedzkiego grilla. Dużym powodzeniem cieszyły się kiełbaski, które mieszkańcy mogli skonsumować tuż obok na przygotowanych stołach. W ramach pchlego targu możliwa była także wymiana książek. Mieszkańcy mogli także obejrzeć Popo Foto, wystawę zdjęć Popowic, przygotowana przez Stowarzyszenie Moje PoPo.

Na otwarcie mieszkanka Popowic Katarzyna Choroś, przyniosła własnoręcznie upieczonego placka. Można śmiało stwierdzić, że start PoPo Centrum był udany. Przybyło ok. 40 osób, także z małymi dziećmi, które rozmawiały, dyskutowały, sadziły kwiaty i po prostu wypoczywały.

 

Otwarcie PoPo Centrum Otwarcie PoPo Centrum

Otwarcie PoPo Centrum

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *