Kongres Regionów 2019

Przedstawicielka Laboratorium Popowice – Anna Miśniakiewicz – wzięła udział w dorocznym Kongresie Regionów Wrocław 2019, organizowanym przez wydawnictwo Ringier Axel Springer. Jest to najważniejsze w Polsce spotkanie samorządów, Biznesu i NGO. Tym razem jego dziesiąta edycja odbyła się na wrocławskim Stadionie Miejskim.

W wydarzeniu wzięło udział prawie 50 prezydentów dużych miast, odbyło się prawie 30 debat na niezwykle ważne tematy z różnych dziedzin. Przedstawiciele projektu Laboratorium Popowice wzięli udział w debacie dotyczącej „Współtworzenia usług publicznych, Europejskich polityk, nowych funduszy”. Debatę tą poprowadziła profesor Aldona Wiktorska-Święcka, która reprezentuje zespół Uniwersytetu Wrocławskiego w naszym projekcie oraz Anna Miśniakiewicz, która jest Koordynatorem Laboratorium Popowice. Paniom w debacie towarzyszył wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc, członek Polskiej delegacji do Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego Krzysztof Balon oraz Burmistrz Milicza Piotr Lech.

Debata miała przybliżyć europejskie kierunki w odniesieniu do usług publicznych, jak i dotychczasowe doświadczenie poszczególnych jednostek we współtworzeniu i rozwiązywaniu problemów. Temat dyskusji zszedł również nieco na problematykę mieszkalnictwa w Polskich miastach i sposoby radzenia sobie z nią. Promowanie działań Laboratorium Popowice oraz szeroka dyskusja na temat współtworzenia usług publicznych są dla nas niezwykle ważne, dlatego cieszymy się z możliwości udziału w takim wydarzeniu.

Więcej o kongresie można znaleźć na stronie internetowej: www.kongresregionow.pl

Kongres Regionów Wrocław 2019

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *