Towarzystwo Brata Alberta

We wtorek 17 kwietnia 2018 w godzinach 13:00 – 15:00 odbyło się spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Miejskiej Polityki Społecznej. Na spotkaniu ze strony projektu CoSIE uczestniczyli: Jerzy Lech i Marek Ferenc. W spotkaniu uczestniczyło łącznie 19 osób.Byli to głównie przedstawiciele Rad Osiedla oraz przedstawiciele MOPS.

Na wstępie tego spotkania poproszono nas o przedstawienie założeń i celu projektu CoSIE, który  spotkał się z dużym zainteresowaniem. Proszono nas o miejsce i źródło informacji na jego temat, w tym o pełniejsze informacje oraz bieżące rezultaty. Między innymi naszą prezentacją wywołaliśmy temat wzajemnej komunikacji we Wrocławiu. Uznaliśmy wstępnie, że przekazane przez nas określenie „wspólne tworzenie” może a nawet powinno zastąpić ogólnomiejskie określenie partycypacja, które zdaniem grupy jest nie zrozumiałe lub źle rozumiane.

Głównym celem spotkania była debata nad kierunkiem rozwoju polityki społecznej we Wrocławiu oraz udziałem organizacji pozarządowych w jej kreowaniu i realizacji.

Zespół GDS: Dominik Golema, Rzecznik ds. Dialogu Społecznego, Departament Spraw Społecznych, Urząd Miejski Wrocławia, Damian Wojciech Dudała, Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego.

Grupy Dialogu Społecznego – polityka społeczna

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *