Rozbiórka PoPo Centrum

Instalacja o nazwie PoPo Centrum przygotowana została 22 lipca br. Na terenie należącym do SMLW Popowice, koło tzw. górki z oponami. Jej koncepcja została opracowana w ramach projektu Laboratorium Popowice. Natomiast zaprojektowana i wykonana była, w ramach Letniej Szkoły Architektury, przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Kierownictwo nad montażem sprawowała Anna Miśniakiewicz z zespołu projektowego Laboratorium Popowice.

12 października, a więc po kilku miesiącach funkcjonowania PoPo Centrum, nadszedł moment zakończenia tej części projektu. Nie udało się znaleźć podmiotu, który mógłby przechować w całości czy w częściach elementy PoPo Centrum. W trakcie eksploatacji obiektu był on trzykrotnie uszkadzany. Mimo tych sytuacji, wrósł on w pejzaż Popowic. Podziwiali go zarówno okoliczni mieszkańcy, jak również koordynatorzy pakietu W6 projektu CoSIE, którzy przyjechali na wizytację z Uniwersytetu w Newcastle(Anglia).

W rozbiórce wzięli udział członkowie zespołu projektowego – Marek Ferenc i Jerzy Lech, pomagali im Dawid Kozłowski, Maciej Szabatowski (z synem) z Mojego Popo i Jurek Lecz. Tym samym instalacja PoPo Centrum przeszła do historii.

Warto przytoczyć tu opinię jednego z interesariuszy Stowarzyszenia Moje Popo: W imieniu swoim i MojePopo chcę podziękować Panom Markowi Ferencowi, Jerzemu Lechowi oraz Tomaszowi Kapłonowi, Konradowi Postawie z Fundacji Aktywny Senior za wiarę w to, że taki projekt ma w ogóle sens. Chcę podziękować także Prezesowi Miciakowi z SM Popowice za to, że uwierzył w sens tego projektu i dał pozwolenie na wzniesienie tej
konstrukcji. Nie ma wg mnie innej ścieżki, niż spotkania i rozmowy. To jedyny sposób i ratunek dla nas wszystkich. Brak międzypokoleniowego miejsca spotkań na Popowicach to jeden z największych moim zdaniem deficytów na naszym osiedlu
.

Demontaż PoPo Centrum

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *