V Festyn Rodzinny "U Oblatów"

W sobotę 9 czerwca zespół projektu „Laboratorium Popowice” uczestniczył w V Festynie Rodzinnym „U Oblatów”. Podczas festynu chcieliśmy porozmawiać z mieszkańcami i pokazać, że w ich otoczeniu wiele się dzieje i mogą spodziewać się bardzo ciekawych zmian w najbliższej przyszłości. Więcej informacji na temat festynu mogę państwo znaleźć tutaj: Zaproszenie na V Festyn Rodzinny „U Oblatów”.

Promowanie projektu

Fundacja Aktywny Senior w składzie Marek Ferenc, Jerzy Lech oraz Konrad Postawa, otrzymała do swojej dyspozycji namiot i stolik, by móc w wygodnych warunkach rozmawiać z mieszkańcami. Od godziny 11:00 do 15:00 rozmawialiśmy z mieszkańcami, liderami lokalnych inicjatyw takich jak #mojepopo oraz Popowice Online. Rozmawialiśmy także z proboszczem Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ojcem Jerzym Ditrichem.

Mieszkańcy i lokalni liderzy jednogłośnie twierdzili, że na Popowicach potrzebne są zmiany, a bez głosu mieszkańców żadna inicjatywa nie ma sensu. Zmiany muszą wyjść od ludzi, bo tylko wtedy mają sens i mogą realnie przyczynić się do poprawy stosunków sąsiedzkich.

Co jeszcze działo się na festynie?

Można było przebadać wzrok, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o rehabilitacji kręgosłupa. Można było spróbować lokalnych przysmaków z Madagaskaru. Dzieciaki bawiły się z kucykami, malowały twarze, zajadały watę cukrową i buszowały po wozie strażackim, który zrobił prawdziwą furorę. Straż Miejska przysłała patrol konny, a Policja znakowała rowery. Można też było zrobić sobie zdjęcie z dwumetrową maskotką Policji (wielki lew w mundurze). Punktem kulminacyjnym festynu była loteria, w której można było wygrać wiele ciekawych fantów. Poza tym były stoiska z tostami, kanapkami, napojami oraz z pamiątkami i innymi drobiazgami.

Zobaczcie jak to wyglądało

V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów" V Festyn Rodzinny "U Oblatów"

Co się działo na festynie „U Oblatów”?

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *